Aile Hekimliği Eğitimleri

    Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu' nun 27.11.2012 tarih ve 1154 sayılı Aile Hekimliği Eğitimleri konulu yazıları yazımız ekinde sunulmuş olup, kayıt aşamaları ve eğitim ile ilgili detaylar ilgi yazıda belirtilmektedir.Uzaktan Eğitimler, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi tarafından verilecek olup ahuzem.ybu.edu.tr ve ailehekimligi.org adresinden ilgili duyuruların takip edilmesi katılımcıların yükümlülüğündedir. Eğitimler 01.12.2012 tarihinde başlayacak olup, 12 ay sürecektir. Ayrıca söz konusu eğitimlere katılım, devamlılık ve başarı durumlarının aile hekimliği uygulaması ödemelerinde değerlendirilmesi söz konusu olduğundan gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.
    Aile hekimliği uygulamasında Birinci Aşama Uyum Eğitimini tamamlamış hekimlerin aile hekimliği uygulamasına devam edebilmeleri için 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanunu ve Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin 17 nci maddesi gereği İkinci Aşama Eğitimlerini almaları zorunludur.
Bu amaçla, İkinci Aşama Eğitimleri yerine geçecek olan sürekli mesleki gelişim eğitimi çerçevesinde aile hekimlerinin eğitim programları Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından uzaktan eğitim şeklinde verilecektir. Bu kapsamda aile hekimliği sözleşmesi imzalamış, aile hekimliği birinci aşama uyum eğitimini tamamlamış tabiplerin dahil olacağı uzaktan eğitim programı 01/12/2012 tarihinde başlayacaktır. Eğitim programı, derslerin başlamasından itibaren 12 ay sürecektir. Eğitim tamamlanması sonrasında bitirme sınavı yapılacaktır. Bu eğitim programı ikinci aşama eğitimleri ve hizmet içi eğitimleri bünyesinde barındırmakta olup aile hekimleri (aile hekimi uzmanları hariç) için zorunludur. Ancak aile hekimliği uygulamasına ilişkin hizmet içi eğitimleri kapsayan derslerin takibi aile hekimliği uzmanları için sınavsız olarak zorunlu tutulacağından, bu hekimlerimiz de sisteme kayıt yaptıracaklardır. Aile hekimliği uzmanları, mecburi tutulacak derslerin dışındaki dersleri ise devam ve sınav zorunluluğu olmadan takip edebileceklerdir.
   
Eğitimlere aşağıdaki aşamalar takip edilerek kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir:
1-) Katılımcıların uzaktan eğitim programına kabul edilebilmeleri için Birinci Aşama Uyum Eğilimlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir (aile hekimliği uzmanları hariç).
2- ) Aile hekimlerinin saglik.gov.tr uzantılı e-posta adreslerine gönderilecek linki tıklayarak kayıtlarını ve ilgili formları tamamlamaları gerekmektedir. Her bir aday sadece kendi e-posta adresine gelen linki tıklayarak kayıt yaptırabilecektir.
3- ) Kayıt esnasında kullanıcılardan, TC kimlik numarası, birinci aşama uyum eğitimi sertifika numarası ve cep telefonu numarası bilgileri istenecektir. Aile hekimliği uzmanlarından ise TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası istenecektir.
4- ) Kullanıcılar, bu işlemlerin ardından uzaktan eğitim modülü ile destek ve iletişim portalma giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrelerini alabileceklerdir
5- ) Sisteme kayıt yaptıran kullanıcılar biri "Anket Formu" diğeri de "Eğitim Öncesi Durum Belirleme Formu" olmak üzere iki form dolduracaklardır.
   
Uzaktan eğitimler, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi tarafından verilecek olup ahuzem.ybu.edu.tr ve ailehekimligi.org adresinden ilgili duyuruların takip edilmesi katılımcıların yükümlülüğündedir. Kayıt işlemleri için e-posta adresleri ve diğer iletişim araçları kullanılacak olup aile hekimlerinin bu bilgilerinin doğru olduğunu ve parolalarının kendilerine ulaşıp ulaşmadığını Kurumumuz ve belirtilen vveb adresinden teyit  Detay

Bu Sayfa 3456 kez izlendi
 
©Tüm Hakları Isparta Halk Sağlığı Müdürlüğüne aittir.
 
 
Aktif Ziyaretçi:: 1 Bugün Tekil :: 1 Bugün Çoğul:: 707 Toplam Tekil :: 26835 Toplam Çoğul :: 1847989
 
  Tasarım:Şahin Yeniçeri